بسته
دسته بندی محصولات
  فیلترها
  Preferences
  جستجو
  خبرخوان

  مقالات

  روش هاموثر در بهبود سرماخوردگی
  0 روش هاموثر در بهبود سرماخوردگی

  همه ما با احساسی که در آغاز بیماری شکل می‌گیرد، آشنا هستیم: گلو اندکی درد می‌گیرد، ممکن است با آبریزش بینی مواجه شوید و احساس خستگی غیرطبیعی آزاردهنده می‌شود؛ اما زمانی که با سرماخوردگی یا آنفلوانزا مواجه می‌شویم می‌توان اقداماتی را مدنظر قرار داد تا به بهبود هرچه سریع‌تر و بهتر این شرایط کمک کند.

  ...

  مکمل های انرژی زا
  0 مکمل های انرژی زا

  مکمل های انرژی زا

  در مقالات و کتب علمی معمولا از واژه ی ارگوژنیک(Ergogenic) به جای کلمه ی انرژی زا استفاده میشود.طبق تعریف Ergogenic Aid به هر روش تمرینی،ابزار مکانیکی،ماده ی غذایی یا دارویی و تمرین های ذهنی گویند که سبب افزایش انرژی در بدن فرد میشود.در این مقاله قصد داریم به بررسی مواد غذایی و مکمل های انرژی زا و همچنین نحوه ی عملکرد آنها بپردازیم.

  ویتامین های گروه B

  ویتامین های گروه B شامل 8 ویتامین هستند.این گروه برای تکمیل چرخه های متابولیسمی به یکدیگر نیاز دارند و اکثر آنها به عنوان کوفاکتور آنزیم هایی که در متابولیسم کربوهیدرات ها،چربی ها و پروتئین ها شرکت میکنند شناخته میشوند.لازم به ذکر است که ویتامین های B1 وB3 به صورت مستقیم با تولید انرژی در بدن ارتباط دارند.

  ویتامین D3 :

  این ویتامین با نام ویتامین نورخورشید نیز شناخته میشود چراکه با تابش پرتو های خورشید به پوست این ویتامین در بدن سنتز میشود.گیرنده های ویتامین D (VDR)و عناصر پاسخ دهنده به ویتامین (VDREs)D تقریبا در تمتمی بافت های بدن از جمله بافت عضلانی وجود دارند.طبق نتایج حاصل از مطالعات سطوح سرمی این ویتامین در محدوده ی 100 nmol/L میتواند با اثر افزایشی بر ترشح هورمون تستوسترون سبب افزایش انرژی در بدن شود.

  ویتامین های C و E

  این دو ویتامین به ترتیب به عنوان قوی ترین آنتی اکسیدان های فاز آبی و فاز چربی بدن شناخته میشوند.لازم به ذکر است که ویتامین C برای جذب بهتر آهن نیاز است و آهن نیز در ساختار هموگلوبین شرکت میکند که هموگلوبین وظیفه ی حمل اکسیژن را در خون بر عهده دارد بنابراین مصرف ویتامین C میتواند حرکت اکسیژن را به بافت های فعال افزایش داده و از این طریق اثرات ارگوژنیک داشته باشد،از طرف دیگر این ویتامین سبب تحریک ساخت کلاژن میشود که در طی فعالیت های ورزشی تضعیف و یا تخریب شده است بنابراین میتواند ریکاوری بدن را پس از فعالیت های ورزشی با سرعت بیشتری پیش ببرد،نکته ی دیگر در ارتباط با کلاژن این است که معمولا این پروتئین به عنوان نشانه ای از سطح انرژی موجود در بدن در نظر گرفته میشود بدین معنا که سطوح کاهش یافته ی کلاژن به معنای کاهش انرژی در بدن است.مکانیسم اثر ویتامین E در تولید انرژی در بدن به خوبی مشخص نیست اما نتایج حاصل از مطالعات کارآزمایی بالینی ثابت کرده اند که کمبود ویتامین E با عملکرد نامناسب عضلات همراه بوده است.

  مجموعه دستور العمل های مدیریت تغذیه در پیشگیری و کنترل بیماری ( 19-COVID )
  0 مجموعه دستور العمل های مدیریت تغذیه در پیشگیری و کنترل بیماری ( 19-COVID )

  توصیه های تغذیه ای در پیشگیری و کنترل بیماری COVID -19

   

  ...
  راهنمای خودمراقبتی و بهبود ایمنی در برابر ویروس کرونا بر اساس اصول بهداشتی، پزشکی رایج و آموزه‌های طب ایرانی
  0 راهنمای خودمراقبتی و بهبود ایمنی در برابر ویروس کرونا بر اساس اصول بهداشتی، پزشکی رایج و آموزه‌های طب ایرانی

  راهنمای خودمراقبتی و بهبود ایمنی در برابر ویروس کرونا بر اساس اصول بهداشتی، پزشکی رایج و آموزه‌های طب ایرانی

   

  ...
  نقش ویتامین D در بیماران مبتلا به مالتیپل اسکلروزیس
  0 نقش ویتامین D در بیماران مبتلا به مالتیپل اسکلروزیس

  مالتیپل اسکلروزیس (MS) یک روند التهابی و خود ایمن است که با تخریب غلاف میلین در سیستم عصبی مرکزی مشخص می‌شود. از دلایل احتمالی این بیماری می‌توان به کمبود ویتامین D و افزایش سطوح استرس-اکسیداتیو و التهاب اشاره کرد. لذا این مقاله مروری به بررسی نقش ویتامین D بر روی سطوح استرس-اکسیداتیو و فاکتورهای ال...

  وظایف سیستم ایمنی
  0 وظایف سیستم ایمنی

   وظایف سیستم ایمنی

   

  سیستم ایمنی، قوای دفاعی بدن در برابر میکروارگانیسم‌های عفونی و بیماری‌زا یا دیگر عناصر مهاجم است. این سیستم از طریق مجموعه اقداماتی که «واکنش ایمنی» نامیده می‌شوند، به این میکروارگانیسم‌ها حمله کرده و از بدن در برابر بیماری‌ها محافظت می‌کنند.

  سیستم ایمنی از شبکه گست...

  کم خونی
  0 کم خونی

  ✅ کم خونی

  🔵 کم خونی وضعیتی است که در آن گلبول های قرمز قادر نیست وظیفه اکسیژن رسانی به سلول ها را انجام دهد و به همین دلیل است که کم خونی با مشکلات تنفسی و احساس ضعف و خستگی همراه است.

  🔵 کم خونی یا آنمی یعنی کم بودن غلظت هموگلوبین خون به گونه ای که خون نتواند به قسمت های مختلف بدن اکسیژن کافی بر...

  اگر خون‌دماغ شدید این کارها را انجام دهید
  0 اگر خون‌دماغ شدید این کارها را انجام دهید

  ✅ اگر خون‌دماغ شدید این کارها را انجام دهید

  🔵 سر را بالا نگه دارید و با انگشت‌های شست و اشاره، دو طرف مجرای بینی را به آرامی فشار دهید.

  🔵 صاف بنشینید تا عمل لخته شدن خون در بینی آسان‌تر انجام شود.

  🔵 اگر خونریزی شدید است، از پنبه برای کنترل خروج خون استفاده کنید.

  🔵 از کمپرس یخ استفاده کنید. ی...

  شربت ویتان (مولتی ویتامین+مینرال)
  0 شربت ویتان (مولتی ویتامین+مینرال)

  ✅ شربت ویتان (مولتی ویتامین+مینرال)

  🔵 بهبود رشد جسمانی در کودکان و نوجوانان تقویت حافظه و یادگیری در کودکان در حال رشد کمک به عملکرد سیستم ایمنی بدن و افزایش مقاومت در برابر بیماریها افزایش مناسب در میزان اشتها و سوخت و ساز بدن.

  ✅ موارد مصرف :

  🔵 کمک به تامین ویتامین ها و مینرال های مورد نیاز جهت...

  ناهنجاری پای کودکان
  0 ناهنجاری پای کودکان

  📢 ناهنجاری پای کودکان

  🔵 پای پرانتزی عارضه‌ای است که به دنبال نرمی استخوان، عوامل فیزیولوژیکی یا ضایعات تومورال محل رشد استخوان رخ می‌دهد و شیوع آن در دختران بیشتر از پسران است.

  🔵 تغذیه با شیرمادر و تابش نور آفتاب در کاهش ابتلا به پای پرانتزی موثر است.

  🔵 پای پرانتزی به سه علت ممکن است در کودکا...